Produktkategori
Kontakt os

ByTune Electronics Co., Ltd

Fremstillingsfabrik :

Tilføj: A5 bygning, Songbai RD 3055, Gongming Street, Guangming distrikt, ZhenZhen, 518100, Kina

Tlf: 0755-27765981

Fax: 0755-8529 6631

Engineering: support@btslipring.com


Salgskontor :

Tlf .: 86-755-2964 2158

Fax: + 86-755-2350 3855

Mobil: 189 2742 5032

Tilføj: 6. sal, C bygning, Ny generation; Hi-tech Park, 28 distrikt, Bao'an, ShenZhen, 518125, Kina

Salg: sales@btslipring.com

Facebook: slipring1@hotmail.com

Twitter: btslipring

Skype: btslipring


US Office :

usoffice@btslipring.com

US Atlanta

Canada Edmonton

Enkelt model fire kanal fiber optic roterende joint

Enkelt model fire kanal fiber optic roterende joint

Model nummer: BTFO-04-02 4-kanals FORJ med blandede fibre (2 SM og 2 MM) Fiber type: SMF28 og 50/125um GI med 3 mm jakke Fiber længde: 1mWavelength:1310 / 1550nm SM; 1310/850nm MM Stik type: ST Indskydningsdæmpning: < 5 dB IL Variation: +/-1dB Krydstale: <-50 dB Hastighed: 200 rpm Vibrationer: MIL-STD-167-1A Mekanisk effekt: MIL-STD - 810G IP klasse: IP 65 (IP68Optional)

Produktdetaljer

Enkelt model fire kanal fiber optic roterende joint
Modelnummer: BTFO-04-01

Fiber Optic slæberinge er til optiske signaler hvad elektriske slæberinge er til elektriske signaler, signaler et middel til at overføre på tværs af roterende grænseflader, især ved overførsel af store datamængder. Fiber optic slæberinge opretholde de iboende fordele af fiber ende til. ByTune elektronik har produceret fiber optic slæberinge i 20 år.

Beskrivelse/kontrol:4-kanals FORJ med blandede fibre (2 SM og 2 MM)
Fiber type:SMF28 og 50/125um GI med 3 mm jakke
Fiber længde:1m
Bølgelængde:1310/1550nm SM; 1310/850nm MM
Stik type: ST
Indskydningsdæmpning:andlt; 5 dB
IL Variation:+/-1dB
Krydstale:andlt; -50 dB
Hastighed: 200 rpm
Vibrationer:MIL-STD-167-1A
Mekanisk effekt:MIL-STD - 810G
IP klasse:IP 65 (IP68Optional)

Funktioner afEnkelt model fire kanal fiber optic roterende joint
•Giver rotary kobling multimode eller single-mode fiber link
•Passive tovejs enhed
•Kan blive kombineret med vores elektriske underkjoler og hydrauliske
•Alternative drevet kobling og montering ordninger er tilgængelige (konsultere fabrik for angivelse detaljer)
•Customized grænseflader til nem fiber kabel udskiftning
•Kan integreres i eksisterende slip ring designs
•Aluminum eller anodiseret aluminium boliger
•Rugged design
Stød og vibrationer afEnkelt model fire kanal fiber optic roterende joint
•Bytune fiber optic slæberinge støtte høj stød og vibrationer miljøer, lang levetid krav af mere end 200.000 timer og lange datalinks over 100 km af fiber. Enheder er til rådighed, er testet til militær standard for stød og vibrationer
Indstillinger afEnkelt model fire kanal fiber optic roterende joint
•Supply og installation af kundens specifikke stik og fibre
• Tilpasning af montering konfigurationer, boliger materialer og kørsel koblinger
• Flydende fyldet og pres kompensation til undersøisk anvendelse

Yderligere oplysninger, du velkommen til at contactour personale på sales@btslipring.com



Måling og Test:


3D Test Concentricity Test


Elektrisk støj Test Projecto

Interferens testen pålidelig kontakt Test



Hot Tags: Enkelt model fire kanal fiber optic roterende joint, designer og producent, pålidelig overførsel, militær standard, konkurrencedygtig pris, kvalitet garanteret, overlegen efter service, høj kvalitet
Relaterede produkter
Email Us
Undersøgelse
ByTune Electronics Co., Ltd